Çanakkale Kız Öğrenci Apartı
Çanakkale Kız Öğrenci Apartı
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Çanakkale'de yaşamak, Çanakkale nasıl bir şehir?

Çanakkale'ye ilk kez gelecek olanlar, bu yazımızı dikkatle okuyunuz. Bu güzel şehri size satır satır anlatacağım.


Sevda Çanakkale
Sevda Çanakkale
Çanakkale'de yaşamak, Çanakkale nasıl bir şehir?

Türkiye’de ekonomik unsurlar göz önünde tutulduğunda yaşaması çokta pahalı bir şehir değil ama iş olanakları az. Yani Çanakkale merkez daha çok halk arasında denilen (ununu eleyip eleğini asmış) insanların veya emekli insanların şehri olma yolunda ilerlemekte. 

Çanakkale ilçeleri, beldeleri, köyleri geçim kaynağı tarım, balıkçılık, Biga, Ezine, Çan ilçelerinde büyük fabrikalarda bulunmakta. Çanakkale merkez ise iş olanakları daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeler bulunmakta. Tabi bu durumun artıları da var daha temiz çevre gibi daha rahat ve huzurlu bir şehir olmasının belki de en önemli nedenlerinden biri.

Çanakkale’de toplu ulaşım Sorunu bulunmayan şehirlerden. Şehrin her yerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz güzel bir toplu ulaşım ağı bulunmakta. Çanakkale merkezde özel aracınızı pek kullanmazsınız. Merkezde otopark sorunu ciddi şekilde bulunmakta.

Çanakkale'de ne iş yapılır.

Öğrencinin ve askerin çok olarak bulunmakta. Şehir merkezinde Bu kesime hitap eden dükkan ve mağazalar olabilir.

Turizme yönelik işler olabilir 12 ay boyunca turist çeken bir şehirdir. Adaları, Truva harabeleri, Çanakkale Şehitliği, Asos vb. birçok gezilecek müze ve ören yerleri bulunuyor. Gelen turistlere yönelik işkolu seçebilirsiniz.

Tarım sektörü Çanakkale’de ciddi olanaklar sağlamakta bu bölgeden toplanan birçok ürün kalitesinden ve çeşidinden dolayı hiç iç pazara çıkmadan direk yurt dışına ihraç edilmekte.

Hayvancılık ve besicilik gene Çanakkale’de hızla gelişmekte devasa hayvan çiftlikleri kurulmakta birçok peynir üreticisi Ezine başta olmak üzere Çanakkale ve Balıkesir’de bulunmakta.

  • Okunma Sayısı: 575

Çanakkale Apart Termal Yalıtım Boyası

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Sevda Çanakkale
Sevda Çanakkale
Toplu Taşımada HES Kodu Uygulaması
Sevda Çanakkale
Sevda Çanakkale
Çanakkale'de Öğrenci olmak için süper nedenler
Sevda Çanakkale
Sevda Çanakkale